Znanstveno-stručni simpozij "Škola dans, škola sutra"

Poštovane/i,

u okviru HKO projekta Kompetencijski standardi nastavnika, pedagoga i mentora održavamo znanstveno-stručni simpozij „Škola danas, škola sutra“. Simpozij će se održati u petak, 11. ožujka 2022. godine s plenarnim dijelom (hibridno) i radom u sesijama (uživo) uz pridržavanje svih važećih epidemioloških mjera. Plenarni dio simpozija održat će se u Rektoratu Sveučilišta u Zadru (dvorana 3.6) od 9:30 do 12:10 sati. Od 14:00 do 16:00 sati održat će se tri paralelne sesije.

Pitanja koja će se razmotriti na simpoziju su:

-        Budućnost škola kao odgojno-obrazovnih ustanova – što se u školama mijenja, što je danas uistinu kvalitetna škola?

-        Učitelji i nastavnici kao profesije od nacionalnog značaja – jesu li oni doista „duša“ škole?

-        Škole su više obrazovne nego odgojne ustanove – mogu li pedagozi izbalansirati taj disbalans?

-        Mentorstvo – je li mentorstvo dodana vrijednost na kvalifikaciju ili mentorstvo postaje posebna kvalifikacija?

Pozivamo Vas, poštovane kolegice i kolege, studentice i studente Sveučilišta u Zadru na sudjelovanje te molimo da nam svoj iskaz za online sudjelovanje na znanstveno-stručnom simpoziju potvrdite putem poveznice https://forms.gle/NZ9JefJqFqAxxQ5i8 kako bismo Vam mogli pravovremeno dostaviti ZOOM poveznicu.

Svi sudionici će dobiti potvrdu Sveučilišta u Zadru o sudjelovanju na simpoziju.

Vjerujemo da ćete svojim sudjelovanjem pridonijeti naslovnoj problematici. Očekujemo Vašu prijavu.

S poštovanjem i uz srdačan pozdrav,

Prof. dr. sc. Dijana Vican, voditeljica projekta