Sudjelovanje na književnom festivalu LITaf

Ovaj vikend bio je pun aktivnosti vezanih uz naš Odjel u sklopu književnog festivala LITaf. U petak poslijepodne se u Gradskoj knjižnici Zadar odvijao razgovor sa Makenzyjem Orcelom, autorom romana Une somme humaine, dobitnika prošlogodišnje nagrade Prix Goncourt 2023- hrvatski izbor. Nakon razgovora dodijeljene su nagrade za najbolji studentski prijevod ulomka iz navedenog romana i pohvale studenticama s prigodnim nagradama. Čestitke svima. 🎊 U subotu su studenti ispred Muzeja antičkog stakla čitali prijevode iz romana Mali i Levijatan. U nedjelju se u Backstage baru održalo predstavljanje prijevoda slikovnice 1202.: Križarska opsada Zadra u kojemu je uz naše studentice 2. godine prevoditeljskog smjera sudjelovala i studentica s Odjela za anglistiku. U nastavku slijedi nekoliko fotografija. Čestitke organizatorima te se veselimo sljedećem LITaf-u.

Književni festival LITaf