Najava mjeseca Frankofonije-29.2.2024

1. ožujka 2024. - Jučer je u Institutu Liszt –Mađarskom kulturnom centru u Zagrebu održano kulturno-gastronomsko događanje kojim se najavljuje mjesec frankofonije u Hrvatskoj, a na kojemu se predstavio niz frankofonskih veleposlanstava, Francuski institut, Hrvatska udruga profesora francuskog jezika te naše Sveučilište. U uvodnom dijelu, predviđenom za medije, publici su se obratili mađarski veleposlanik Csaba Demcsák, osobna izaslanica Predsjednika RH za Frankofoniju i profesorica na Odjelu za francuske i frankofonske studije našega Sveučilišta Vanda Mikšić, koja je,između ostalog, naglasila važnost višejezičnosti i potrebu uvođenja drugog obaveznog stranog jezika u obrazovni program, predstavnica Ministarstva vanjskih i europskih poslova Blaženka Babić te predstavnica Francuskog instituta Romana Čumbelić Omrčen, koja je predstavila ovogodišnji bogati program frankofonije s gotovo osamdeset događanja u raznim hrvatskim gradovima (https://institutfrancais.hr/wp-content/uploads/2024/02/PROGRAM-2024-hr-5.pdf). Program je vodila ravnateljica Francuske alijanse Ida Erceg. U drugom dijelu događanja brojna je zainteresirana publika mogla uživati u gastronomskoj ponudi veleposlanstava Belgije, Češke, Egipta, Francuske, Grčke, Kanade, Rumunjske, Slovenije i Švicarske koja je koordinirala događanje. Apsolventica Ivana Kasalo zainteresiranim je srednjoškolcima prezentirala studijske programe Odjela za francuske i frankofonske studije našega Sveučilišta.