Međunarodni znanstveni skup "Prijevodi i transnacionalne književne razmjene

Prošloga je tjedna na Sveučilištu u Zadru, u sklopu institucionalnoga projekta "Sociološki i traduktološki aspekti recepcije francuske i frankofonskih književnosti u Hrvatskoj nakon 1991. godine" čija je voditeljica izv. prof. dr. sc. Mirna Sindičić Sabljo, održan međunarodni znanstveni skup "Prijevodi i transnacionalne književne razmjene". Na skupu, koji se odvijao na francuskom i engleskom jeziku, sudjelovalo je četrdesetak znanstvenika iz dvanaest država. Plenarna su izaganja održale Gisèle Sapiro (EHESS/CNRS, Pariz), Zrinka Stahuljak (UCLA) i Iva Grgić Maroević (Sveučilište u Zadru). U sklopu znanstvenog skupa održan je i okrugli stol na kojem su sudjelovali Gisèle Sapiro, Anita Peti-Stantić, Iva Grgić Maroević, Tomislav Kuzmanović i Vanda Mikšić.