Onda sam to ja. Izbor iz suvremene frankofonske kratke proze

Želimo vas obavijestiti da je iz tiska izišla knjiga Mirne Sindičić Sabljo i Vande Mikšić pod naslovom Onda sam to ja. Izbor iz suvremene frankofonske kratke proze, u suizdanju Meandra Medije i Sveučilišta u Zadru.

Dvadeset kratkih priča autora s Gvadalupe, Haitija, Madagaskara i Mauricijusa, iz Alžira, Belgije, Benina, Egipta, Francuske, Kanade, Konga, Maroka, Obale Bjelokosti, Ruande i Vijetnama popraćeno je uvodnom studijom u kojoj autorice kontekstualiziraju frankofonske književnosti i pojam frankofonije.

Svoj obol nastanku ove knjige u vidu prijevoda dala je i Marija Spajić, kao i sadašnji te bivši studenti diplomskog studija prevoditeljstva: Marina Adamović, Ante Baran, Tonka Baričević, Valentina Buzuk, Jasna Čugura, Tomislav Denegri, Stella Frančišković, Tonka Guć, Kristina Kežman, Anette Klarić, Klara Kožul, Ana Kutija, Marianne Morić, Erika Ratković, Tony Šercer, Ena Šmitran.