Obilježavanje 400. godišnjice smrti Miguela de Cervantesa

Dana 3. svibnja 2016., na službenom otvorenju manifestacije u 13h u Svečanoj dvorani, Odsjek će obilježiti 400. godišnjicu smrti Miguela de Cervantesa (1547. – 1616.), jednog od najvećih svjetskih književnika. Događanju će uz brojne profesore, gostujuće izlagače, studente i učenike Gimnazije Vladimira Nazora nazočiti i Rektorica Sveučilišta u Zadru prof. dr. sc. Dijana Vican, veleposlanik Kraljevine Španjolske, Nj. E. g. Eduardo Aznar, zamjenik Veleposlanika Republike Čile, g. Mauricio Esteban Gutiérrez Ghio, drugi tajnik i konzul, predstavnica Katalonske vlade u Beču, gđa. Elena López Werner, zamjenica ravnatelja Gimnazije Vladimir Nazor prof. Kata Magaš i predstavnik Ureda Gradonačelnika Grada Zadra. Učenici Gimnazije Vladimir Nazor, zajedno sa studentima španjolskog jezika Sveučilišta u Zadru, čitat će ulomke Don Quijotea na španjolskom jeziku, a Veleposlanik Kraljevine Španjolske održat će prigodni govor (uz konsekutivni prijevod studentice prevoditeljskog diplomskog studija hispanistike, Tamare Vranješević) i dodijeliti nagrade najboljem učeniku i najboljem studentu španjolskoga jezika u Zadru.