Dramska i kulturna ljetna škola za hrvatske frankofone srednjoškolce

U okviru Rendez-vous festivala Hrvatskoj, u zadarskoj gimnaziji Vladimira Nazora od 23.6. do 3.7. održavala se dramska i kulturna ljetna škola za hrvatske frankofone srednjoškolce. Tim povodom Odsjek za francuski jezik i književnost ugostio je učenike i njihove voditelje i upoznao ih sa studijskim programima i ostalim mogućnostima koje nudi studiranje francuskoga jezika i književnosti na zadarskome sveučilištu. Posjet je ujedno bio i prilika za upoznavanje s brojnim izvannastavnim aktivnostima Odsjeka za francuski jezik i  književnost, stoga su učenici imali priliku vidjeti promotivni film Francuska priča - Sjeverna Dalmacija, redatelja Nenada Šestića, sniman u suradnji s nastavnikom Odsjeka za francuski jezik i književnost doc. dr. sc. Partrickom Levačićem i studentima Odsjeka.