Gostovanje spisateljice Emmanuelle Malhappe

U ponedjeljak 13. svibnja 2013. u 16:30 (dvorana 155) na kolegiju Književnost za prevoditelje 2 ugostit ćemo francusku spisateljicu Emmanuelle Malhappe.

Emmanuelle je predavala književnost na sveučilištu Paris III, a danas vodi kreativne radionice pisanja. Pisala je i za Le monde diplomatique, amaterski se bavila književnom kritikom. Za izdavačku kuću Flammarion uredila je kritičko izdanje Marivauxova djela Le jeu de l´amour et du hasard. Kratke je priče objavljivala u časopisu Souffles, a za nedavno objavljenu zbirku La solitude des cygnes dobila je Grand Prix Gaston Baissette.

Studenti 1. godine diplomskog studija prevoditeljskoga smjera tijekom ljetnoga semestra prevode njezine tekstove koji će do kraja godine biti objavljeni u časopisu Tema.

Svi nastavnici, studenti i zainteresirani frankofoni dobro su došli!

Vanda Mikšić